Connect with us

GENEL

Disney+ Nedir? Ne Zaman Çıkacak? Fiyatı Ne Kadar?

Günümüzün internet yayın devleri olan Netflix ve HBO Now ile bu sene sonunda piyasaya sürülecek olan Apple TV Plus’a rakip olarak çıkacak olan Disney Plus, ücretli bir video yayın servisidir. Diğerlerinden farklı olarak Disney’in ve Fox’un içeriklerine sahip olacak olan platform, özel TV şovlarına, filmlere ve belgesellere ev sahipliği yapacak.

Disney’in büyük kitleler tarafından izlenen aile dostu yapımları da Disney Plus üyeliğine dahil olacak. Buna bağlı olarak Disney’in tüm yapımları, Marvel, Lucasfilm (doğal olarak Star Wars), Pixar ve National Geographic gibi yapımcıların içerikleri platformda yer alacak. Bunların yanında efsanevi seri The Simpsons da Disney+ izleyicileriyle buluşacak.

Disney Plus Ne Zaman Çıkacak?

Disney Plus Amerika’da 12 Kasım tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Küresel olarak ise Disney iki yıllık bir süreçte kademeli olarak çıkış yapmayı planlıyor.

Belli bölgeler için zaman çizelgesi yayınlayan şirket, Amerika dışındaki ülkeler için çıkış tarihlerine dair kesin bir bilgi paylaşmadı. Belirli bölgeler için ise aşağıdaki tarihleri kapsayan bazı bilgiler verildi.

  • Batı Avrupa – Önümüzdeki Ekim ile 2020 Mart arasında
  • Doğu Avrupa – 2020 Ekim’den itibaren bir yıllık süre içinde
  • Latin Amerika – 2020 Ekim’den itibaren üç aylık süre içinde
  • Asya – Önümüzdeki Ekim’den itibaren iki yıllık süre içinde

Yukarıda belirtilen tarihlere bakılırsa Disney Plus’ın ülkemize gelmesi uzun sürecek gibi görünüyor.

Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Disney, Amerikalı kullanıcılar için yaptığı açıklamalarda fiyatın aylık 7 dolar veya yıllık 70 dolar olacağını belirtti. Netflix’in aylık 13 dolarlık ücretine karşılık daha uygun bir fiyattan çıkış yapacak olan Disney+’ın rekabeti bir üst seviyeye taşıyacağı tahmin ediliyor.

Disney yetkilisi Christine M. McCarthy tarafından yapılan açıklamalarda ise 7 dolarlık planın başlangıç seviyesinde olacağı ve ek hizmetlerle planın daha pahalı bir hale gelebileceği belirtildi.

Ayrıca Amerikalı kullanıcılar için Hulu ve ESPN Plus üyeliğini de bir araya getirmeyi planlayan Disney bu paketi aylık 13 dolardan satışa sunacak.

Disney+’ın ülkemiz için ne zaman çıkış yapacağı bilinmese de fiyat konusunda Netflix benzeri bir politika benimsediği takdirde ücretin aylık 30TL’yi geçmeyeceğini tahmin edebiliriz.

Click to comment

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in GENEL